KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 15757234
nr 1575 7234
Gustaf Magnusson
(1890-1957), Sverige
Signerad, daterad 1923, Stadsvy med folkvimmel. Blandteknik, bildmått: 27x21 cm, yttermått inklusive ram: 49x42 cm
Gustaf Magnusson, svensk målare född 1890, död 1957.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 30 oktober 2023
kl 20:53:06
27/10 23:39:39
100 kr
30/10 17:44:42
Gustaf Magnusson
Läs mer om Gustaf Magnusson